Inteligence hejna

15.09.2013 18:34

Tento pěkný článek k zamyšlení jsem objevil před časem na https://www.ac24.cz   Často si na něho vzpomenu, naposledy to bylo v souvislosti s volbou nového prezidenta..

Napsal uživatel Zvídavý Vincenc  

Sami majíce před očima tvar a podobu nepřítele zůstaneme mu neviditelní, bez tvaru bez podoby. Zůstaneme celiství, zatímco nepřítel bude rozdělen, zůstaneme stmeleni v jediný šik, zatímco on se rozpadne na deset dílů. A udeříme-li na něj v takové chvíli, bude nás rázem jakoby deset na jednoho. Sun C`, Umění Války

Kdo chtěl před 90ti lety provést pár demokratických korektur na státním zřízení, jako tehdy pánové Ernst Thälmann nebo Adolf Hitler, ten potřeboval organizaci. Musela se dát dohromady spousta lidí, ať už pod názvem strany nebo hnutí. Jen tak bylo možné vydávat noviny – tehdy obvyklé médium propagandy.

Bylo zapotřebí lidí, aby se daly vylepovat plakáty a dalo se demonstrovat na ulici. A pro případ, že by měla být demokracie praktikována jen o trochu příměji, bylo zapotřebí pár jednotek bitkařů a pár skladů zbraní.

Takové organizace měly stranické prapory a heroické bojové písně. Existovaly dojemné posty jako předseda, člen politbyra, generální sekretář nebo skupinový vedoucí. Od určitého stupně velikosti si strana svého muže vydržovala, přinejmenším toho, který byl na špici. Veliký předseda disponoval sekretářkami a služebními vozy. Z diskusí v zadních místnostech se stala vystoupení před desetitisíci.

Takováto organizace je vynikající dinosaurus. Má jen trochu mozku, protože kromě velkého předsedy nikomu nepřísluší myslet, nýbrž jen poslouchat. Věrní plátci příspěvků tvoří opěrný skelet, bojovníci a lepiči plakátů (“aktivisté”) představují svaly a stále početnější funkcionáři jsou zase výborný trávící trakt. Takové strany začaly často jako malí, vysoce mobilní, mrštní dravci. V konečném stádiu se z nich stali velcí, obtloustlí a bezzubí trávozřouti, tak jako CDU (nebo ODS, ČSSD či jiný soudobý politický hnůj, pozn. ZV), kteří už ani nejsou sto hnout svojí vlastní vahou.

Samozřejmě je i dnes ještě možné vysedět dinosauří vejce, zakládat strany a hnutí. Je velmi zábavné hrát s demokraty jejich hru, podle jejich pravidel a pod jejich dohledem. Klidně běhejte jako dinosaurus o velikosti kočky v houfu dinosaurů 60ti tunových, hledejte na zemi mezi jejich exkrementy svoji potravu a dávejte pozor, aby vás nějaký z těch velikánů omylem nezašlápl. A nebo si sedněte s plnou peněženkou, ve které máte celých neuvěřitelných 1000 Euro k pokrovému stolu bez limitu, u kterého jsou ostatní hráči miliardáři. Vaše Královská fleš je vám k ničemu, když Váš protihráč naprosto v klidu prohlásí: Vašich tisíc a další tisíc!

..přejít na celý článek.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/555-inteligence-hejna

Diskusní téma: Inteligence hejna

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek