Jak zařídit obývací pokoj snů / 3. část – výběr sedací soupravy Autor: Vladimíra Kuchařová

11.05.2013 09:31

I při výběru sedací soupravy je pár bodů, nad kterými bychom se měli zamyslet. První věcí je prostor. Pokud ho máme dostatek, svobodně je můžeme rozhodnout zda se nám líbí souprava rovná, do tvaru „L“ nebo tvaru „U“. Poslední typ je na prostor asi nejnáročnější. Co dál by měla taková souprava u nás splňovat? Chci si pořídit typ nerozkládací nebo naopak rozkládací? Pokud budu využívat „sedačku“ k občasnému spaní nemusí splňovat takové nároky jako souprava využívaná na spaní každodenní. Zde bychom měli zjistit, jaký prostor mi nabízí rozložené lůžko a jaké kvality je matrace, na které se budu každý den ukládat ke spánku. Jen si vzpomeňte, jak umí být tělo rozlámané po jedné noci strávené na lůžku na dovolené. Máte doma malé děti? Jaký potah vybrat v tomto případě? Dost často se setkávám s názorem, mám děti musím si pořídit tmavý potah, který různé čmouhy schová. Tento názor není však jednoznačný. V obchodech se dají koupit soupravy, u kterých je potah snímatelný. Ten řeší u rodin s dětmi spoustu věcí. Při výběru bychom měli hledět, aby potah byl pratelný a světlejších barev.(bílá, béžová) Tyto typy můžeme prát častěji, snesou vyšší teploty a barva bývá stálobarevná, proto déle vydrží pěkný. Naopak propagované tmavé potahy mohou vlivem sluníčka, mechanického opotřebení a častého praní různých skvrnek od dětských prstíků blednout a vytvářet nepravidelné barevné odchylky. Obzvlášť jedná-li se o potah ze 100% bavlny. U nesnímatelných potahů v případě dětí je lepší volit soupravu koženou či koženkovou, která se lehce otře hadříkem a bude opět krásně čistá. Mám si pořídit trendy sedací soupravu v letošní krásné modrozelené barvě?

..přejít na celý článek.

Zdroj: https://mira-styl.cz/