Jste připraveni?

05.03.2013 12:27

Autor: Jim Jones, článek Are you prepared? vyšel 14. února na Pravda.ru. Překlad Zvědavec.

V posledních 10-12 letech jsem toho hodně přečetl a prováděl výzkum historie a světových událostí – po r. 1900. Při svých obchodech se zbraněmi po celém světě jsem se setkal s mnoha opravdu zajímavými lidmi, kteří se se mnou podělili o nápady a informace o světových událostech, jak minulých, tak současných, tak o budoucích možnostech. To, co chci říct nyní, je vyvrcholením mnohaletého sběru co největšího množství informací o světových událostech, a informací, které mi v současné době poskytují přátelé/obchodní kolegové z celého světa.


Je pro mne nezbytné, abych toho hodně parafrázoval, takže to může vypadat „skoupé na podrobnosti“, ale pokud chcete další informace/podrobnosti, rád vám je poskytnu.
Zaprvé, peníze nemají žádnou vnitřní hodnotu; a skutečně, nemá ji ani zlato, neboť jde o řízený trh. Americké Federální rezervy (FED) tiskly peníze 75 let a ty nemají žádné krytí – jen „víru“ lidí v dolar. Byl to spiklenecký finanční systém založený na petrodolaru (teprve od 70. let – p.p.) a ekonomice založené na dluhu. Karel Marx řekl, že „válka je kapitalismu vlastní“. To proto, že kapitalismus potřebuje pro své přežití expandovat, je založen na dluhu poháněného hrabivostí a plýtváním. Přichází doba, kdy tato „bublina“ nemůže být udržena – stejně jako nejde donekonečna nafukovat velkou mýdlovou bublinu; roste a roste, až do bodu, kdy povrchové napětí nedokáže pokračující expanzi udržet. Pak praská. Americká ekonomika takovou bublinou je – Amerika již dokonce ani nemůže doufat, že své dluhy splatí. Cestou z této šarády je devalvace dolaru – nechte ho volně padat. Pak země jako Čína, Japonsko atd., které drží obrovská množství amerického dluhu, budou držet prakticky bezcenné papírové peníze. FED, po konfiskaci všeho se skutečnou hodnotou v této zemi prostřednictvím nucených zabavování u hypoték, úvěrů atd., prostě natiskne novou měnu. Čili Německo s německou markou a novou říšskou markou. Krize jsou vytvářeny proto, aby došlo k přerozdělení bohatství. Seberte ho střední třídě a chudým a dejte ho 10% nejbohatších.


Amerika směřovala touto cestou řízené devalvace od poloviny minulého roku – FED v prosinci uvedl, že dolar musí poklesnout o 33 1/3%. Jde o to, že řízená devalvace je pohádka; vnější síly a další trhy způsobí run, který nelze předjímat nebo řídit. Japonsko se na to chystá a tisklo peníze (jako FED) a devalvovalo jen v souladu s americkým dolarem. To způsobilo, že si FED silně ztěžoval – ale moc toho s tím nenadělá – Čína a Japonsko již začaly obchodovat ve svých měnách (taktéž Rusko a Čína), namísto aby používaly jako obchodní vypořádávací jednotku dolar, což pozici amerického dolaru dále oslabilo.


Nicméně kolaps amerického dolaru způsobí velké problémy zemím, které drží velké množství amerického dluhu – Číně a Japonsku obzvláště, protože obě tyto země podporovaly své bilance americkým dluhem. Vymažte tento dluh a jsou bankrot! (Nesmysl, výrobní kapacity a infrastruktury jim zůstanou, jen přijdou o část rezerv, jako když veverky vykradou část špajzu a lísky před domem se to nijak netkne – p.p.). To vyvolá celosvětovou krizi, protože dvě hlavní ekonomické nebudou moct platit za zboží.
Švýcarsko a Německo požádaly o navrácení svého zlata z Fort Knox – světové trhy a země na celém světě se stávají velmi nervózními. Švýcarsko bylo považováno za jednu z finančně nejopatrnějších zemí na světě – proč by nyní požadovalo své zlato zpět? FED odmítl audit, který měl prověřit, jestli tam německé zlaté rezervy jsou – proč?

..přejít na celý článek.

Zdroj: https://www.zvedavec.org, https://www.pravda.ru/

Diskusní téma: Jste připraveni?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek