Velké korporace se snaží prohlubovat krizi ve světě!

05.03.2013 12:41

Autor a zdroj: https://www.darwin.sk/velke-korporacie-sa-snazia-prehlbovat-krizu-vo-svete.html, já jsem článek objevil na výborném nezávislém zpravodajství https://www.czechfreepress.cz

Dostaly se mi do uší zprávy z nejvyšších kruhů, že velké korporace a nejbohatší finanční skupiny aktivně pracují na prohlubování aktuální krize. Možná tato informace zní jako velká konspirační teorie, ale lidé, kteří mluvili o tomto tématu jednoznačně nepatří do skupiny konspirátorů, spíše se zvyknou řadit mezi ty, o kterých konspirační teorie vznikají. Extrémně bohatí lidé v dobách krize totiž vidí nejlepší možnosti na zvelebování svého majetku a portfolia. Krize jim přináší jednu podstatnou výhodu a to tu, že státy z důvodu šetření a minimalizaci rostoucího zadlužování přistupují k rozprodávání státního majetku za výhodné ceny, případně rozprodávají strategický majetek, který by za normálního stavu určitě nikdy neprodali. A o to vlastně tímto korporacím jde.

Vždy během krize se dá setkat s tím, že klesá zájem o nemovitosti a pozemky, lidé méně kupují - šetří. Právě v tomto období klesají výrazně ceny nemovitostí, které skupují skupiny, které mají množství prostředků na investice a po skončení krize se jim investice výhodně vrátí. A nejen to, mají možnosti odkoupení konkurenčních podniků, kterým se přestalo dařit, nebo naopak zajistit výstavbu nových staveb za nižší náklady, protože cena práce během krize a nezaměstnanosti částečně klesá. Lidé jsou ochotni pracovat i za méně peněz, protože jinak by byly bez práce a samozřejmě i bez peněz. Dovolím si podotknout, že průměrný plat ze statistik je jen jakási iluze, polovina obyvatelstva nemá takový příjem.

Avšak tato krize je jiná. Jiná v tom, že miliardáři už nechtějí jen skupovat levné nemovitosti od soukromníků, či zkrachovalých firem. Jejich pohnutky jsou vyšší, chtějí se především zaměřit na státní statky a aktiva. Tento jejich plán je samozřejmě neveřejný a přesně vědí, o co mají zájem. Jde především o možnost odkupu zdrojů vody a přírodních zdrojů, národních parků, energetických podniků, či dokonce zdravotnictví a policie. V této krizi jde o peníze. Velké peníze, které mohou jistým skupinám přinést privatizace státního majetku ve státech, které nemají jiné východisko. Například mnoho bohatých lidí si dělá zálusk na Řecké ostrovy, či na Řecké kulturní památky. Dokonce mají vypracované plány, jaké komerční modely na těchto lukrativních investicích časem vytvoří. Létají čísla o výši vstupného, o výši poplatku za pláže. Na druhé straně, ropní magnáti se zase dívají, kde by mohli získat vodní zdroje jako investici do budoucnosti, neboť jednou kvalitní pitná voda bude mít i svou cenu.

..přejít na celý článek.

Zdroj: https://www.darwin.sk, https://www.czechfreepress.cz

Diskusní téma: Velké korporace se snaží prohlubovat krizi ve světě!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek