Vypněte televizi - uleví se Vám :o) / Důvody proč vypnout televizi / ..a pozor také třeba na mobily :o)

13.01.2013 15:54

Zdroj: https://www.youtube.com

 

Důvody proč vypnout televizi..

7 důvodů proč vypnout televizi

Opět televize. Opět se k ní musím vracet. Baví vás seriály? Baví vás žít cizí životy? Co takhle začít žít ten svůj? Proč utíkáme od svého života k životům cizím, smyšleným? co nás tolik láká na špehování cizích životů? Proč koukáme jak někdo hraje fotbal a nejdeme si zahrát sami? Musíme vědět, co za katastrofy se děje ve světě a přitom nejsme schopni ani třídit odpad, abychom případné katastrofě zabránili. Jsme pasivní v konání i v myšlení. Jsme ovce. Jsme otroci.

Už je to tři roky, co jsem se rozhodnul vypnout televizi. Prakticky mi vůbec nechybí. Abychom si rozuměli, stále si čas od času pustím DVD. Ale zpět. Nemůžu říct, že to bylo vědomé rozhodnutí. Prostě se to tak nějak stalo. Televizi jsem sledoval míň a míň až jsem přestal úplně.
Mělo (a stále má) to tak pozitivní vliv na můj život. Vyzývám vás, abyste vypnuli vaši televizi a užili si všech výhod z toho plynoucích.

1. Budete šetřit peníze
Vypnutím vaší TV ušetříte peníze za kabel a elektřinu. Když vypnete televizi, vytáhněte ji i ze zásuvky pokud máte tu s tím otravným světýlkem, které svítí jenom proto, abyste věděli, že je TV vypnutá. Jaký to absurdní vynález, tohle malé světýlko. Je přece zřejmé, kdy je televize vypnutá. Tohle vám ušetří ještě víc peněz za elektřinu (ne moc ale drobné úspory se sčítají). A kdo ví, možná se získaným volným časem dokážete naložit do té míry, že nějaké peníze i vyděláte, takže ve finále ušetříte ještě víc.

2. Budete šetřit životní prostředí
Jak jsem zmínil výše, méně TV rovná se méně elektřiny. Omezte svůj negativní vliv na životní prostředí zeštíhlením vaší spotřeby elektřiny.

3. Budete konstruktivnější a přemýšlivější
Sledování televize je jednostranná komunikace. Sedíte na gauči, nasáváte obrázky, zvuky, reklamy a nijak vzájemně nereagujete. Vypněte ji a dělejte něco, co vás donutí myslet, konat a tvořit.

4. Budete aktivnější
8 hodin spánku je dostatek odpočinku. Nemusíte více odpočívat sezením na gauči a sledováním televize. Jo, vím že čtení knihy nebo surfování na internetu neposkytuje o moc víc pohybu než sledování televize… ale alespoň procvičujete svůj mozek.

5. Budete si tvořit vlastní názory
Televize má tu sílu podsouvat do vaší mysli takové myšlenky a nápady, které jsou záměrně zkreslené, ovlivněné, nepřesné a nebo prostě nepravdivé. Ne, ne všechen obsah televizních pořadů je takový ale spousta je. Nenechejte media vzbudit ve vás strach. Nenechejte reklamy probudit ve vás pocit méněcennosti nebo pocit nedostatku, který vyřeší produkt, který vás učiní šťastnými. Nenechejte si namluvit, který politik je nejlepší. Uvědomuji si, že některé pořady v TV stojí za podívání. A jestli takové pořady jsou tím jediným, co v TV sledujete, dobře pro vás.

6. Budete mít spoustu volného času
Uvědomte si, kolik volného času byste získali vypnutím televize. Osobně si myslím, že by to bylo několik hodin denně. Kdybych nyní sledoval telvizi, neměl bych absolutně žádný volný čas. Věnujete televizi 30 minut denně? Nahraďte těchto 30 minut něčím jiným. Čtěte knihu, učtě se hrát na hudební nástroj, věnujte ten čas rodině nebo přátelům, cvičte, dělejte prostě cokoli pro co byste si přáli mít více času.

7. Zbavíte se přívalu reklamy
Nikdy nekončící reklamní bloky jsou pro mě nesnesitelně otravné. Jednak vás připravují o váš drahocenný čas, ale také mají tu moc vymýt vám mozek do té míry, že budete považovat za svůj nápad potřebu vlastnit určitý produkt nebo službu, bez nichž byste určitě přežili pokud byste neviděli určitou reklamu. Věřím tomu, že některé z těchto reklam („všechny!“ pozn. překl.) ovlivňují naše podvědomí a zkreslují náš pohled na věci. Zbavte se toho obtěžujícího, dotěrného hmyzu, kterým reklamy jistě jsou.

Zde je citace z písně od Red Hot Chilli Peppers – Throw Away Your Television

„Zbavte se své televize
Popusťte uzdu pro své vlastní vize
Vraťte se ke své intuici
Ten příběh už byl jednou vyřčen zdárně
A ten příběh vyřčený už teď stárne.“

Zdroj: https://simplesapien.com/7-reasons-to-turn-off-your-tv/
Překlad: probuzeni.blogspot.com

 

..a pozor také třeba na mobily :o)

Den, kterého se Einstein tak obával, je pomalu tady...

 

Posezení při kávičce...

 

Den na pláži...

 

Sledování sportovního zápasu..

 

Večeře s přáteli....

 

Intimní zábava s přítelem...

 

Konverzace s nejlepší přítelkyní...

 

Návštěva galerie ....

 

Potěšení z jízdy....

 

"Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí vzájemné lidské vztahy. To potom svět bude mít generaci idiotů"

Albert Einstein

Zdroj: ..od Vás z mailu, děkuji :o)

Diskusní téma: Vypněte televizi - uleví se Vám :o) / Důvody proč vypnout televizi / ..a pozor také třeba na mobily :o)

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek